Kusama Coin Nedir?
Kusama Coin Nedir? Kusama Coin nasıl satın alınır? Kusama Coin ilk çıktığı günden itibaren yükseliş grafiği ile yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Kusama Coin Nedir?

service

Kusama Coin Nedir?

Kripto borsalarında en güven veren Coinler arasında görebileceğiniz Kusama kripto Coinin ne olduğunu merak ediyorsanız, Kusama Coin nedir sorunuza en açık yanıtı burada bulabilirsiniz. Polkadot’un kuzeni yakıştırması ile başarılı bir yükseliş gösteren Kusana Coin, son dönem piyasasın en popüler Coinleri arasında. Ancak kripto para borsasının düşüş ve yükseliş dönemlerine göre bu Coin de belirli dönemlerde düşüş ve yükseliş eğilimleri gösterebiliyor. Cüzdanınızda daha farklı Coinlere yer vermek için en iyi tercihlerden birisi olan Kusama Coin yorumları konusunda araştırmalarınızı sürdürerek, kendi kararınız ile siz de Kusama Coin yatırımı yapabilirsiniz.

Kusama Projesi? Nedir?

Bir Blockhain platformu olan Kusama, geliştiricilere birlikte çalışma ortamı yaratmayı amaçlayan deneysel bir protokoldür. Kusama Coin nedir sorusuna geçemden önce Kusama projesi hakkında daha açık bilgilere sahip olmak için şu maddelere göz atalım;

 • Kusama, temelde ölçeklenebilir bir altyapı sağlamak amacı ile tasarlanmıştır.
 • Parity Technologies’in geliştirdiği Blockchain alt yapısı olan Substrate sistemi üzerine inşa edilmiştir.
 • Polkadot, aynı ağ üzerinde birlikte çalışabilmeyi en başarılı şekillerde sunabilen protokollerden birisidir ve Kusama bu anlamda Polkadot kadar başarı elde etmiştir.
 • Kusama ağında, Polkadot ağında mevcut olmayan ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve parçalanmış ağa sahip olmak gibi farklı erişimlere sahip olmak mümkündür.
 • Kusama, bir diğer tanım ile yeniliklerin test edilmeye çalışıldığı bir “kanarya ağı” olarak ön plana çıkar.
 • Kusama platformu, kendi Blockchain platformunu geliştirmek ve güncellemek sureti ile kullanıma açmak isteyenler için bir test ortamı sunmak üzere tasarlanmıştır.
 • Polkadot ağında kullanıma geçmeden önce Kusama platformu üzerinde deneme yapmak mümkündür.

Kusama Hangi Borsada Listeleniyor?

Kusama Coin nedir ve Kusama Coin hangi borsalarda listeleniyor sorusuna yanıt arıyorsanız bu Coini birçok büyük borsada bulabilirsiniz. Kripto para borsaları arasında Kusama Coin satın alabileceğiniz seçenekler şöyledir;

Kusama, Polkadot projesini geliştiren aynı ekip tarafından piyasaya sürülmüştür. Parity Technologies ekibi arasında öne çıkan isimlerden birisi Ethereum ağı kurucuları arasında da yer alan Dr. Gavin Wood’dur. Kusama Coini Web3 Foundation’dan gelen hibeler ile finanse edilir. Web3 vakfı da Kusama ekibi tarafından sürekli olarak desteklenmektedir. Kusama Coin nedir ve Kusama Coin değeri nedir gibi sorulara yanıt bulmak istediğinizde, bu Coinin projesine dikkat çekerek kısa sürede geleceği yeni seviyeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kusama Piyasa Değeri Nedir?

Kusama Coin nedir ve Kusama Coin piyasa değeri nedir gibi sorulara yanıt arıyorsanız, nakitte kaldığınız durumlarda küçük meblağlar ile bu Coine yatırımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Kusama Coin ilk çıktığı günden itibaren yükseliş grafiği ile yatırımcıların ilgisini çekiyor. Kısa süre içerisinde sıfır atmayı başaran Kusama, Polkadot kadar güven veren projesi ile her geçen gün daha fazla yatırımcı tarafından tercih ediliyor. Kusama Coin yorumları konusunda yatırımcıların yaptıkları açıklamaları inceleyerek siz de kripto Coin cüzdanınızda Kusama Coin yatırımlarınıza yer verebilirsiniz. Kusama Coin nasıl satın alınır sorusuna uygulamalı yanıt bulmak için Youtube üzerinden yayınlanan Kusama Coin videolarını inceleyebilirsiniz.

Kusama Coini kripto para borsalarında KSM sembolü ile görebilirsiniz. Kusama Coin güncel dolaşım miktarı ve maksimum arzı gibi güncel bilgileri şöyle sıralayalım;

 • Kusama Coin Dolaşımdaki Arz Miktarı: 8.470.098 KSM
 • Kusama Coin Toplam Arz Miktarı: 9.651.217 KSM
 • Kusama Coin Maksimum Arz Miktarı: –

Kusama Alınır mı?

Kusama Coin alınır mı ve Kusama Coin güvenilir mi gibi sorular yatırımcıların yatırım miktarlarını önemli ölçüde etkiler. Kusama Coin yatırımlarınız öncesinde kripto para borsası yatırımlarınızı şekillendirirken şu maddelere dikkat etmeniz güvenliğiz açısından önemlidir;

 • Yatırım yapacağınız dönemde kripto para borsasının hangi sezonda olduğuna dikkat edin.
 • Yatırımlarınızı her daim kademeli olarak gerçekleştirin.
 • Satış işlemlerinizi tek seferde yapmayın.
 • İlk kripto para satın alma işlemlerinizi küçük meblağlar ile gerçekleştirin.
 • Piyasanın riskli olduğu dönemlerde mutlaka işlemlerinizde stop-loss kullanın.

Kripto para piyasalarında bazı dönemler yatırımcılar için oldukça umut verici olur. Ancak kripto para piyasası dünya genelinde birçok gelişmeden olumlu olabileceği gibi olumsuz yönde de etkilenir. Kripto yatırımlarınız öncesinde borsanın genel durumu hakkında yapacağınız araştırmalar, birçok durumda yatırım için doğru zamanı tercih etmenizi sağlar.

Kusama Coinin İleride Yapmayı Planladığı Geliştirmeler

Kusama Coin nedir ve Kusama Coin geleceği konularında kesin bilgiye sahip olmak için Kusama Coin grafiği ve Kusama Coin yorumları dikkate alınabilir. Kusama Coin geleceği parlak olan Coinler arasında yer almasına rağmen, yatırım aşamasında yatırımcıların dikkatli tercih yapmaları gerekir.

Yükseliş trendinde seyreden Kusama, Polkadot’u da arkasına alan tavırları ile piyasada yeni geliştirmeleri hakkında şimdiden güç toplayan bir Coin olarak göze çarpıyor. Yakın dönemde Kusama’nın yeni geliştirme ve projeleri hakkında yapılacak detaylı açıklamaların ardından bu Coine yatırım için doğru kararı verebilirsiniz.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
1
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kusama Coin Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

En Güncel Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!