Dogecoin Nedir, Nerden Alınır?
Dogecoin Nedir, Nerden Alınır? Kripto para birimlerinin, güvenilir olmasının nedenlerinden biri de bu zincirlerin birbirini takip etmesi ve tekrarlanmamasıdır.

Dogecoin Nedir, Nereden Alınır?

service

Dogecoin Nedir?

Son günlerin hatta yılların en fazla tercih edilen yatırım araçlarından biri olan Kripto dünyası, her geçen gün yatırımcı kitlesini arttırmaya devam ediyor. Kripto para piyasasının en çok tercih edilen coinlerden biri olan Dogecoin de oldukça popüler olan kripto para birimlerinden biridir. İlk çıktığı anda, yatırımcıları ağına çeken Doge, yatırımcılarına yüksek miktarda paralar kazandırdı.

Kripto Para Piyasası’nın Gelişimi

Kripto para, günümüz bankacılık sisteminin geleceğe göz kırpması olarak nitelendirilebilir.  Kripto piyasası geniş bir yelpazeye sahiptir. Piyasa içerisinde, alım-satım işlemi, transfer işlemi, madencilik vb. işlemler yapılıyor.

Kripto para birimleri, uluslararası sistemdekine benzer nitelikte, farklı isimlendirilmiş ve farklı üretim teknikleri olan para birimleridir. Piyasada en fazla bilinen ve en fazla yatırım yapılan bazı coinler bulunmaktadır. Bu coinlere örnek olarak Etherium, Bitcoin, Doge, CHZ, Hot, BTT, Avax gibi coinleri verebiliriz.  Coşnler, sanal bellekler üzerinde madencilik yapılması ile eşsiz bir zincir sistemi (Blokchain) oluştururlar.

Kripto para birimlerinin, güvenilir olmasının nedenlerinden biri de bu zincirlerin birbirini takip etmesi ve tekrarlanmamasıdır. Kısaca özetlemek gerekirse kaynağı belli, üretim sahası belli ve piyasadaki durumu gözler önünde. Zaman zaman çok fazla ani dalgalanmalar yaşanmaktadır. Bu dalgalanmaların asıl nedeni, cüzdanında çok fazla Token bulunduran yatırımcıların, ellerinde ki coinleri anlık olarak piyasaya sürmelerinden (satışlarından) kaynaklanmaktadır.

Dogecoin Nedir, Nereden Alınır?

Coin denildiğinde artık hemen hemen birçoğumuzun aklında bir şeyler canlanıyor, peki coin piyasası nerede, nasıl ve ne şekilde işliyor ve son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz dogecoin nedir? bu piyasada nasıl bir yer tutuyor?

Dogecoin nedir? diğer coinlerin aksine herhangi bir madenciliğe ihtiyaç duymayan dilediğiniz miktarda (kurucuları tarafından) üretilebilen bir coindir. Elon MUSK’ın desteğini alan Doge, ilk çıktığı andan itibaren bünyesine yatırımcı katmaya devam ediyor.

Dogecoin almak için tıklayınız.

Elon MUSK’ın Dogecoin’e DESTEĞİ

Ticari karı var mıdır bilinmez ama günümüzde ticari bir sektörde faaliyet gösterip de kar gözetmeyen kimse yoktur. Elon MUSK için de bu durum aynı. Elon Musk, belirli aralıklarla Doge coin ile ilgili Tweetler atarak, Doge’nin hareketlenmesine yol açıyor. Bu durum, kripto piyasasında haksız bir rekabet ortamı oluşturmaktadır. Bunun için de çoğu yatırımcı Doge’ye karşı önyargılı bir tutum sergilemekte. İlk olarak şaka amaçlı üretilen coinin, şu anda piyasada önemli bir yeri bulunuyor.

Elon MUSK’ın kurucusu ve CEO’su olduğu tesla (elektrikli araç üretimi yapan firma) şirketinde bu coin birimiyle işlem yapılacağını ve bu coin’e daha önce yapmış olduğu yatırımın etkisiyle toplumda güvence oluşturdu. Geçtiğimiz günlerde doge ile işlem yapılabileceğini yineleyen MUSK’ın açıklamaları ile %11’lik bir artış yaşandı. Bu piyasanın geleceği hakkında hala kaygılar olsa da geleceğin temellerinin atıldığı konusunda hiçbir kuşku yok.

Kripto Paralar ile İlgili Tüm Merak Ettikleriniz

Kripto varlıklar ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmanız portföyünüzü yönetmenizi kolaylaştırabilir. Volatil bir piyasaya sahip olan bu varlıklar hakkında detaylı bilgilere sahip olmak ve bu varlıkları nasıl yöneteceğinizi bilmek mutlaka yatırım konusunda işinize yarayacaktır. Sizler de kripto para rehberine göz atarak geniş bilgiler edinmek istiyorsanız, Kriptobox sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede yer alan rehberler, sizlere kripto varlıklar hakkında edinmeniz gereken tüm bilgileri sunmaktadır.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dogecoin Nedir, Nereden Alınır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

En Güncel Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!