Avax Coin
Avax Coin ve AVAX madeni para, 2020 yılında Ava Labs tarafından piyasaya sürüldü. Avalanche, bir hisse kanıtı protokolü kullanan bir akıllı sözleşme platformudur.

Avax Coin Ekosistemi

service

Avax Coin

Avax coin yani Avalanche, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, finansal varlıklar, ticaret ve diğer şeyler için koruyucu bir platformdur. Gelecekte Avalanche, herkesin akıllı sözleşmeler ve diğer son teknoloji araçları kullanarak merkezi olmayan kontrolle her türlü varlığı madencilik veya ticaret için kullanabileceği küresel bir varlık borsası olmak istiyor. Ava Labs’de akıllı sözleşmeler yapan kişiler, Avalanche’ın işlemleri “standart alt saniyelerde” çözebilen ilk ağ olduğunu söylüyor.

Eylül 2020’de Avax, herkesin kullanabileceği ana ağını başlattı. Platformun en önemli tokeni Avax coin yani Avalanche içinde pek çok şey yapar ve ayrıca kullanıcılar için bir ödül ve ödeme sistemi olarak hizmet eder. Bu şirketin üç kurucusu var. Biri Bitcoin (BTC) ve merkezi olmayan ağlarla uzun süredir çalışan ve çalışmalarıyla tanınan bilgisayar uzmanı Emin Gün Sirer. Bitcoin ile çalışan insanlar her zaman onun nasıl büyütülebileceğiyle ilgilendiler.

Bitcoin’den çok daha fazla işlemi halledebilen ve Visa gibi büyük şirketlerle rekabet eden Avalanche Consensus, bu araştırmanın doğrudan bir sonucu. Kurucu ortaklardan Kevin Sekniqi ve Maofan “Ted” Yin, Cornell Üniversitesi’ne gittiler. Sirer, bilgisayar bilimleri alanında doktora öğrencisi olan Yin’in arkadaşıdır ve Yin’in çalışmalarında ona yardım etmektedir. Ekibin geri kalanı bilgisayar bilimi, ekonomi, finans ve hukuk alanlarındaki uzmanlardan oluşuyor.

Avax Coin Nedir?

Avaks ve AVAX madeni para, 2020 yılında Ava Labs tarafından piyasaya sürüldü. Avalanche, bir hisse kanıtı protokolü kullanan bir akıllı sözleşme platformudur. Avax coin, bir saniyeden daha kısa sürede işlem yapabilen benzersiz bir dijital ağ sayesinde herkesin merkezi olmayan varlık ticaretine başlamasına veya kullanmasına izin verir. Bu, herkesin ticareti başlatmasını veya kullanmasını kolaylaştırır.

Varlık ticareti çok büyük ve yaygın olduğu için, yaratıcılar onu engelsiz, şeffaf ve hep birlikte tek bir çatı altında bir dünyaya dönüştürmek istiyor. Blok zinciri ağları ve her türlü varlığın dijital temsilleri geliştiriciler tarafından yapılabilir. Bunların ticaretini de yapabilirler. Bu, belirli bir alanda belirli uyumluluk yasalarının yerine getirilmesini içerir. Avax coin, çok istikrarlı bir madeni paradır. Projesi sağlam bir coindir.

Avax Coin Fiyatı nedir? Diğer coinler için sitemizi takip etmeyi unutmayın; Altcoin Haberleri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Avax Coin Ekosistemi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

En Güncel Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!